Bezpieczna Droga do Szkoły na Sądecczyźnie 2010

Wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. prof. Kazimierza Sosnowskiego w Obidzy 11 września tego roku o godzinie 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Jednak, to rozpoczęcie różniło się od pozostałych tym, że właśnie tam, oficjalnie rozpoczęto jedną z największych cyklicznych akcji  prewencyjnych i edukacyjnych Policji „Bezpieczna Droga do Szkoły na Sądecczyźnie 2010”.

Fundacja Tarcza, działającej na terenie Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego podarowała 20 par odzieży sportowej dla dzieci z tamtejszej placówki.

Cykliczne akcje takie jak Bezpieczna Droga do Szkoły, to akcje promujące przede wszystkim bezpieczeństwo. Akcja przybiera bardzo ciekawą formę bo prócz działalności edukacyjnej i informacyjnej najmłodsi oraz dyrektorzy placówek mają okazję wziąć udział w konkursie, poświęconym właśnie bezpieczeństwu i co za tym idzie, wygrać cenne nagrody, które po części w tym roku przekaże nasza fundacja.