Tarcza w koalicji „Bez nienawiści”

1184996_625791090776490_1942814687_nZ radością informujemy, że FUNDACJA TARCZA przystąpiła do koalicji ponad 30 organizacji pozarządowych, które zobowiązały się wspólnie promować postawy tolerancji, życzliwości, serdeczności – przede wszystkim w przestrzeni internetowej, ale nie tylko… Spotkanie koalicji odbyło się w Fundacji Batorego. Skupienie stowarzyszeń, fundacji, instytucji wokół wspomnianego problemu to element polskiej „odsłony” Kampanii Rady Europy pod hasłem „Bez nienawiści”. Akcję wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania oraz minister Michał Boni, szef resortu administracji i cyfryzacji.

Organizatorem i koordynatorem polskiej odsłony kampanii Rady Europy jest POLIS Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy. A spotkanie odbyło się dzięki wsparciu programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Dziękujemy wszystkim za bardzo twórcze dwa dni i wszystkim polecamy lekturę wpisów na profilu kampanii.